Trajanje studija

180 ESPB

Zvanje

strukovni menadžer

Osnovne strukovne studije Finansijski menadžment i bankarstvo je akreditovan studijski program koji će vam pružiti kvalitetno obrazovanje i savremenu obuku u oblasti finansija i bankarstva, pri čemu će vas osposobiti za rad na različitim pozicijama u bankama, osiguravajućim kompanijama, finansijskim institucijama i privrednim organizacijama. Kao obučeni profesionalac – strukovni menadžer, imaćete znanja i veštine koje su neophodne za upravljanje finansijama, planiranje i vođenje poslovanja u različitim privrednim granama.

Za koga je ovaj studijski program?

Finansijski menadžment i bankarstvo je studijski program namenjen vama koji želite da izgradite uspešnu karijeru u svetu finansija i bankarstva. Ako imate analitički um, skloni ste planiranju i analizama, volite brojeve i uživate u rešavanju kompleksnih problema, želite da saznate kako se upravlja finansijama i investicijama, finansijski menadžment i bankarstvo je pravi izbor profesije za vas.

Šta ćete naučiti?

Tokom studija savladaćete osnove ekonomije, menadžmenta i preduzetništva, naučićete kako se upravlja finansijama, ljudskim resursima i rizicima, razvićete veštine poslovne komunikacije i usavršiti znanje stranih jezika, bićete osposobljeni da prepoznate i rešite probleme finansijske prirode, kao i da donesete prave poslovne odluke. Pored toga, naučićete da izradite biznis plan, pripremite interne i eksterne finansijske izveštaje, savladaćete teoriju cena, blagajničko i elektronsko poslovanje, međunarodne i javne finansije. Bićete potpuno spremni za početak rada u bankama, drugim finansijskim institucijama, kao i kompanijama privatnog i državnog sektora.

Pogledajte i raspored predmeta koje ćete imati tokom sve tri godine studija:

I GODINAESPB

Poslovni ruski jezik 5
Berzansko poslovanje i investicije u hartije od vrednosti 5
Metodika istraživačkog rada 5

Škola zadržava pravo promene predmeta u skladu sa trendovima privrede, struke ili nauke, interesovanjima studenata i drugim objektivnim okolnostima.

Ako želite da pročitate detaljan sadržaj predmeta, preuzmite Nastavni plan i program studijskog programa Finansijski menadžment i bankarstvo ovde.

Gde se obavlja praksa?

Pored nastave u prostorijama naše Škole, tokom studija imaćete mogućnost da deo nastave obavljate institucijama i kompanijama – našim nastavnim bazama gde ćete kroz prikaz stručnih aktivnosti lakše i brže povezati teoriju i praksu, što rezultira savladavanjem gradiva iz određene oblasti. Praksa se organizuje u osiguravajućim kompanijama (Uniqa i druga), privrednim organizacijama, zdravstvenim ustanovama, ugostiteljskim objektima na različitim odeljenjima koja su u vezi sa finansijama, u bankama, firmama za finansijski konsalting, firmama za investiciono bankarstvo, u knjigovodstvenim agencijama, revizorskim kućama, itd.

Mogućnost zaposlenja

Nakon završenih osnovnih strukovnih studija bićete obučeni i spremni za rad u bankama, kompanijama i u drugim institucijama na odeljenju finansija ili srodnim. Kao strukovni menadžer, moći ćete da se zaposlite u banci, osiguravajućoj kompaniji, u različitim domaćim i inostranim firmama na odeljenju finansija, razvoja poslovanja, finansijskog planiranja, na odeljenju za procenu rizika, na odeljenju analitike, u firmama za finansijski konsalting, u knjigovodstvenim agencijama, revizorskim kućama, u finansijskoj i poreskoj inspekciji, u državnim službama, lokalnim samoupravama i dr.

Finansijski menadžment i bankarstvo nudi mnoštvo pozicija koje mogu biti primamljive i adekvatne za pojedince sa željom da grade karijeru u ovom stabilnom i rastućem sektoru: finansijski analitičar, kreditni analitičar, menadžer rizika, finansijski kontrolor, investicioni menadžer, menadžer za odnose sa klijentima u finansijskim institucijama, računovođa, finansijski savetnik, bankarski menadžer, itd.

Čest je slučaj da prilikom obavljanja prakse poslodavac primeti vaše zalaganje i ponudi vam posao.

Upis na osnovne strukovne studije Finansijski menadžment i bankarstvo

Za upis na osnovne strukovne studije polaže se prijemni ispit iz predmeta Osnovi ekonomije. Za pripremu prijemnog ispita postoji zbirka koju možete poručiti u Studentskoj službi ICEPS-a.

Bez polaganja prijemnog ispita možete se upisati u slučaju da ste tokom sve četiri godine srednje škole imali ocenu 5 ili ste osvojili 1. – 3. mesto na takmičenju (gradskom, regionalnom, nacionalnom ili internacionalnom) iz predmeta koji se priznaje na prijemnom.

Spisak potrebne dokumentacije i sve detaljne informacije o uslovima upisa pronaći ćete OVDE.

Školarina za prvu godinu studija iznosi 1300 eur uz mogućnost plaćanja u čak 11 mesečnih rata. Za uplate u celosti, upis u predroku, upis više članova iste porodice, aktuelni su veliki popusti na školarinu.

Na ICEPS-u možete studirati i besplatno! Prijavite se na Konkurs za ICEPS stipendije.

Prijave za upis uz popust su već počele, požurite da se prijavite i rezervišete svoje mesto!