Trajanje studija

120 ESPB

Zvanje

strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog

Master strukovne studije Strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog je akreditovan studijski program koji će vam pružiti kvalitetno obrazovanje i savremenu obuku iz laboratorijske prakse koja podrazumeva različite analitičke tehnike, upravljanje i održavanje laboratorijske opreme, kontrolu kvaliteta, itd.

Kao strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog imaćete znanja i veštine koje su ključne za rad i vođenje poslovanja u medicinsko-biohemijskoj laboratoriji.

Za koga je ovaj studijski program?

Ukoliko ste završili osnovne strukovne ili akademske studije (minimalno ostvarenih 180 ESPB) laborantskog usmerenja ili srodne studijske programe, ili ste zaposleni u medicinsko-biohemijskoj laboratoriji i želite da nadogradite svoje znanje i usavršite se u oblasti laboratorijske dijagnostike, ovaj master studijski program je za vas.

Posebno važna napomena – ako imate završene specijalističke strukovne studije laborantskog usmerenja, imate mogućnost direktnog upisa na drugu godinu master studija!

Zaposleni zdravstveni radnici koji žele da se školuju uz posao, takođe mogu upisati ovaj studijski program. Na osnovu radnog iskustva, zaposleni zdravstveni radnici mogu ostvariti različite pogodnosti prilikom upisa.

Na ICEPS-u možete nastaviti master strukovne studije koje ste započeli u drugoj visokoškolskoj ustanovi. Ispiti koje ste ranije položili mogu vam biti priznati, a vreme studiranja skraćeno.

Šta ćete naučiti?

Tokom master studija unapredićete znanja iz oblasti laboratorijske dijagnostike, kao i laboratorijskog menadžmenta i kontrole kvaliteta. Bavićete se temama iz različitih domena laboratorijske dijagnostike – citološki skrining, imunohemijska dijagnostika, laboratorijska dijagnostika u endokrinologiji, laboratorijska dijagnostika u onkologiji, molekularna biologija i nove tehnologije, reproduktivna genetika, transfuziologija, specijalizovani laboratorijski testovi u hematologiji i dr.

Pogledajte i raspored predmeta koje ćete imati tokom studija:

I GODINAESPB

Molekularna mikrobiologija i nove tehnologije5
Kontrola kvaliteta 25
Istraživanje, istraživačke metode i statistika5

Škola zadržava pravo promene predmeta u skladu sa trendovima privrede, struke ili nauke, interesovanjima studenata i drugim objektivnim okolnostima.

Ako želite da pročitate detaljan sadržaj predmeta, preuzmite Nastavni plan i program studijskog programa Strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog na master strukovnim studijama ovde.

Koncept nastave

Pored predavanja koja se održavaju vikendom (1-2 subote mesečno) u prostorijama Škole, imaćete terenske posete medicinsko-biohemijskim laboratorijama, našim nastavnim bazama, u okviru stručne prakse.

Termini terenskih poseta se blagovremeno najavljuju i prilagođeni su obavezama zaposlenih studenata.

Sve ispitne obaveze održavaju se subotom (svakog meseca), a materijali za učenje dostupni su u elektronskom obliku.

Posebna vrednost master studija na ICEPS-u jesu gostujuća predavanja eminentnih stručnjaka iz oblasti koje su obuhvaćene studijskim programom, kao i ostvarivanje profesionalnih kontakata i umrežavanje sa kolegama iz struke, čemu pridajemo posebanu pažnju.

Mogućnost zaposlenja

Nakon završenih master strukovnih studija Strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog bićete obučeni i spremni za samostalan rad u medicinsko-biohemijskim laboratorijama državnog i privatnog sektora, kao i u domovima zdravlja, opštim i specijalnim bolnicama, kliničkim centrima.

Znanjem i veštinama koje ćete steći na master studijama moći ćete da doprinesete efikasnosti, tačnosti i sigurnosti laboratorijskih procedura i dijagnostike.

Upis na master strukovne studije Strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog

Za upis na master strukovne studije Strukovni master medicinsko-laboratorijski tehnolog potrebno je da imate završene osnovne studije i ostvarenih 180 ESPB. Rangiranje kandidata vrši se na osnovu uspeha ostvarenog u prethodnom nivou obrazovanja (studije prvog stepena).

Spisak potrebne dokumentacije i sve detaljne informacije o uslovima upisa pronaći ćete OVDE.

Školarina za prvu godinu master strukovnih studija iznosi 1800 eur uz mogućnost plaćanja u čak 11 mesečnih rata. Za uplate u celosti, upis u predroku, upis više članova iste porodice, članove sindikata zdravstvenih radnika i strukovnih udruženja sa kojima Škola sarađuje aktuelni su veliki popusti na školarinu.

Prijave za upis uz popuste su već počele, požurite da se prijavite i rezervišete svoje mesto!