*See below for English version.

Prof. dr Gordana Vulić sa Biotehniški izobraževalni center Ljubljana i Visoka šola za management Bled i prof. dr Tanja Abarca Kokol sa Višja Strokovna Šola za Gostinstvo in Turizem Maribor posetile su Visoku strukovnu školu ICEPS kao gostujući predavači na mobilnosti nastavnog osoblja preko Erazmus+ programa

Na predmetima Osnovi gastronomije i Gastronomski proizvodi, na kojima je predavala prof. dr Gordana Vulić, studenti su imali priliku da kroz praktične vežbe degustacije i upoznavanja sa različitim kuhinjama, prošire svoje znanje i palete ukusa što će im dalje pomoći i omogućiti da postanu eksperti iz oblasti gastronomije.

Sa druge strane, na medicinskim studijskim programima, prof. Tanja Abarca Kokol gostovala je na predmetu Specijalizovani nemački jezik za oblast medicine 1 primenjujući nove metode u učenju i bržem usvajanju stranog jezika.

Obe profesorke dolaze sa partnerskih ustanova ICEPS-a na koje će naši studenti, kao i nastavno i nenastavno osoblje imati u budućnosti priliku da odu na razmenu preko Erazmus+ programa kojim se u potpunosti stipendira njihov boravak.

Srećni smo što smo imali prilike da ostvarimo Erazmus+ mobilnost i našim studentima omogućimo povezivanje sa kolegama iz svojih stručnih oblasti, kao i proširivanje i deljenje znanja i iskustva i radujemo se svim novim aktivnostima u oblasti međunarodne saradnje.

***

Prof. Gordana Vulić from VM Bled and Prof. Tanja Abarca Kokol from VSGT Maribor visited College of Professional studies ICEPS as guest lecturers through Erasmus+ program.

Prof. Gordana Vulić was a guest on courses Basics of Gastronomy and Gastronomic products where the students had the opportunity to expand their knowledge and taste palettes through practical tasting exercises and familiarization with different cuisines, which will further help and enable them to become experts in the hospitality industry.

While on the medical programs, prof. Tanja Abarca Kokol was a guest on the course Specilized German for Medicine 1, applying new methods in learning and faster acquisition of a foreign language.

Both professors come from partner institutions of ICEPS to which our students and staff will be able to go on exchange through the Erasmus+ program, which fully stipends their stay.

We are happy that we had the opportunity to achieve Erasmus+ mobility and enable our students to connect with colleagues from their professional fields, as well as expand and share knowledge and experience, and we look forward to all new activities in the field of international cooperation.