ICEPS organizator Međunarodnog skupa u Čačku

Specijalna bolnica za ortopediju, neurohirurgiju i neurologiju Risan i ICEPS
December 7, 2018
Neradni dani tokom novogodišnjih praznika
December 21, 2018

ICEPS organizator Međunarodnog skupa u Čačku

18.12.2018.

U petak, 14.12.2018. u Čačku, održana je 2. Međunarodna konferencija na temu “Uticaj klimatskih promena na zdravlje svanovništva”. Kao jedan od organizatora ovog skupa, međunarodnog karaktera, bila je i Visoka strukovna škola ICEPS. Konferenciji su prisustvovali predavači iz cele Srbije, kao i gosti iz Bugarske, sa značajnim angažovanjem prof. dr Zorke Jugović, koja je aktivno učestvovala u pripremi i organizaciji same konferencije. Renomirani predavači iz različitih oblasti, predstavili svoje radove na konferenciji kao i u zborniku stručnih radova, koji je posebno pripremljen za ovu konferenciju. Zaključak konferencije, bio je da ovakve probleme ne treba zanemarivati, kao i predložene mere protiv uticaja klimatskih promena na zdravlje stanovnoštva. Značaj ovakvog događaja, potkrepljuje i činjenica da je više lokalnih televizija ispratilo dešavanja na samom skupu. Ovde možete pogledati prilog televizije Galaksija iz Čačka, a na slikama i deo atmosfere sa samog skupa.

Tv Galaksija Čačak – prilog o Međunarodnoj konferenciji u Čačku